E-DER Hayırlı Nesiller Çalıştayı / 18.10.2014 – İSTANBUL

Eğitim ve Değişim Derneği (E-DER), 18 Ekim 2014 Cumartesi günü saat 10.00 – 16.00 saatleri arasında, “Türkiye’de Hayırlı Nesiller Yetiştirmek İçin Neler Yapılmalıdır?” konulu bir “Çalıştay” programı düzenledi.

E-DER’in düzenlediği çalıştay sabah saat 09.00’da kahvaltı ile başladı, 09.45’te Derneğin yönetim kurulu başkanı Mehmet Eroğlu tarafından E-DER’in tanıtım sunumu ile devam etti.

ASFA Eğitim Kurumları Genel Müdürü Belma Uysal ve Hukukun Üstünlüğü Derneği Başkanı Av. Süleyman Arslan selamlama konuşması yaptı.

ÇALIŞTAY’a eğitim camiasından önemli akademisyenlerle birlikte avukatlar, doktorlar, psikologlar, eğitim yöneticileri, öğretmenler, medya mensupları, ticaret erbabı, veliler, üniversite ve lise öğrencileri davet edilerek toplumun her kesiminin fikrini almak amaçlanmıştır. Altı gruptan oluşan Çalıştay’da, her grupta 20 kişi çeşitli meslek gruplarından katılımcı yer aldı. Her grubu bir moderatör yönetti ve grubun yazmanı, dile getirilen, beğenilen fikirleri raporlaştırdı.

ÇALIŞTAY üç oturum şeklinde yapıldı. Birinci oturumda “Hayırlı Nesiller Yetiştirmenin Ülkenin Geleceği İçin Önemi”, ikinci oturumda “Hayırlı Nesil Yetiştirmede Kurumların Üzerine Düşen Görevler”, üçüncü oturumda “Hayırlı Nesil Yetiştirmede Fertlere Düşen Görevler” konuları hakkında her bir katılımcı fikirlerini ifade etti. Oturumların sonunda her grupta ön plana çıkan, kabul gören fikirler birleştirilip bir “sonuç bildirgesi” hazırlanacak, bu sonuç raporu çeşitli özel ve kamu kurum ve kuruluşlara gönderilecek.

Asfa Koleji Bağlarbaşı Kampüsünde gerçekleştirilen Çalıştay’a özgün fikirleriyle destek olan tüm katılımcılara, eğitim gönüllülerine teşekkür ederiz.

Rapor için TIKLAYINIZ