12 Haziran 2014 tarihinde kurulan E-DER Eğitim ve Değişim Derneği'miz İstanbul merkezli yönetim kurulu ve 73 ildeki Temsilcilikleri ile faaliyetlerini yürütmektedir.

E-DER Eğitim ve Değişim Derneği eğitim camiasından; öğretmen, eğitim yöneticisi, yazar ve akademisyenlerden oluşan gönüllüleri ile sağduyulu eğitimcilerin eğitim alanında söz sahibi olabilmesi, sağduyunun toplumlara egemen olması için, yüksek ahlaklı, kritik ve analitik düşünebilen, yerel ve evrensel değerlerle donanmış nesiller yetiştirmeyi amaç edinmektedir.

E-DER bir yandan Türkiye özelinde, eğitimcileri bir araya getirecek ortamları oluştururken  diğer yandan da yenilikçi eğitim sistemleri perspektifinde 8 milyar insanın eğitilebilmesini de hedeflemektedir.


Misyonumuz: Eğitim ve Değişim Derneği ( E-DER ) ; insanlığın varoluş gayesini farketmesi ve iç huzura ermesi için eğitim alanında çalışmalar yapmayı görev edinmiştir.

Vizyonumuz: Eğitim-öğretim alanında özgün hizmet ve ürünleriyle ideal mesajı insanlığa ulaştıran öncü bir dernek olmaktır.