SAMSUN Eğitim Değişim Okumaları

E-DER SAMSUN EĞİTİM DEĞİŞİM OKUMALARI -2

E-DER Samsun İl Danışmanlığı ve Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü işbirliği ile düzenlenecek “Eğitim Değişim Okumaları” etkinliğinin Mart ayı kitabı belli oldu.

📚 : Sünnet İnkarcılığı Bizi Nereye Götürür?

👤 : Prof. Dr. Sahip BEROJE

📆 : Nisan 2021

Yanlış din anlayışı tarih boyunca ümmeti en çok uğraştıran problemlerden biri olagelmiştir. Yanlış din anlayışının tezahür ettiği konulardan biri de sünnettir. Hicri II. Asırda ortaya çıkan sünnet inkârcılığı, hâlâ ümmeti uğraştırmaya devam etmektedir.

Son yıllarda ülkemizde de sünnet karşıtlığını yapan grup ve kişilerin gittikçe artmaya başladığını, bunların İslâmi ilimler ve sünnet hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan insanların kafasını karıştırdıklarına şahit olmaktayız. İşte bu çalışmada sünnet inkârcılarının hem Kur’ân ahkâmının anlaşılması ve yaşanmasında hem de İslâmi ilimlerin bütün alanlarında nasıl vahim ve yıkıcı sonuçlar doğuracağı somut delil ve verilerle ortaya konmaya çalışılmıştır.

(Kaynak: www.kitapyurdu.com)

 

 

E-DER SAMSUN EĞİTİM DEĞİŞİM OKUMALARI -3

E-DER Samsun İl Danışmanlığı ve Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü işbirliği ile düzenlenecek “Eğitim Değişim Okumaları” etkinliğinin Nisan ayı kitabı belli oldu.

9. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nın konusunu oluşturan ‘Sağlık’ kavramını, genel bir çerçeveyle okura sunan kitap; katılımcılar tarafından irdelenmiş olup beden sağlığıyla birlikte, iç huzurun bir yansıması olan âfiyet kavramı programda işlenmiştir. Ayrıca konuya çift yönlü bir bakış açısı kazandırılarak programa katılanların fikirleri alınarak iyi dilek ve temennilerle program sonlandırlmıştır.
Katılan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.
E-DER Samsun İl Danışmanlığı

E-DER SAMSUN EĞİTİM DEĞİŞİM OKUMALARI -4

E-DER Samsun İl Danışmanlığı ve Çarşamba Sosyal Gelişim Derneği işbirliği ile düzenlenen “Eğitim Değişim Okumaları” etkinliği 2022 Aralık ayında Samsun ili E-DER  gönülleri tarafından gerçekleştirildi.

📘 : Kandil Seti / M.Es’ad Coşan

📅 : 24 Aralık Cumartesi

⏰ : 14.00

📍 : Çarşamba Sosyal Gelişim Derneği

Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan’ın kandil gecelerinde yapmış olduğu sohbetlerin derlemesi olan, son derece sade, akıcı ve anlaşılır bir üsluba ve gönül diline sahip, konuşma dili korunarak mümkün olduğunca tekrarlardan kaçınılmış, başyazı ve makalelerin ise aynen yer aldığı bu setteki kitapları okuyan ve programa dahil olan katılımcılar, bir ilahiyat profesörün gözü, hikmeti  ile kandil gecelerinin ihyasının nasıl olması gerektiğini  kavrayıp ayet ve hadisler ışığında ibretli ve hikmetli noktaları güzelce izah eden, günceli yakalayan, özlü bilgiler veren kitaplar sayesinde manevi bir yolculuğun nasıl olması gerektiğini satır aralarında gözlemlemişlerdir. Set içerisinde yer alan kitaplar ise şu şekildedir:

1-) Regaib Kandili 2-) Mevlid Kandili ve Peygamber Sevgisi 3-) Miraç Yol Yolculuk Yolcu 4-) Berat Kandili 5-) Manevi Bahar Mevsimi Ramazan 6-) Kadir Gecesi Bin Aydan Hayırlı Gece

 

Program katılımcıların iyi dilek ve temennileriyle sonlandırılmıştır.
Katılan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

E-DER Samsun İl Danışmanlığı

 

E-DER SAMSUN EĞİTİM DEĞİŞİM OKUMALARI -5

📘 : Yolun En Doğrusu
✒️ : Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan
📅 : 3 Aralık Pazar
⏰ : 12.30
📍 : İsmail Taşkaya Kültür Evi / Samsun

E-DER Samsun İl Danışmanlığı ve Çarşamba Sosyal Gelişim Derneği işbirliği ile düzenlenen “Eğitim Değişim Okumaları” etkinliği 3 Aralık 2023 Pazar günü  Samsun ili E-DER  gönülleri tarafından İsmail Taşkaya Kültürevi’nde gerçekleştirildi. Katılım sağlayan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

E-DER Samsun İl Danışmanlığı