SAMSUN EĞİTİM DEĞİŞİM OKUMALARI

SAMSUN EĞİTİM DEĞİŞİM OKUMALARI – 3

E-DER Samsun İl Danışmanlığı ve Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü işbirliği ile düzenlenecek “Eğitim Değişim Okumaları” etkinliğinin Nisan ayı kitabı belli oldu.

Bu kitap, 9. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nın konusunu oluşturan ‘Sağlık’ kavramını, genel bir çerçeveyle okura sunar. Kitap; beden sağlığıyla birlikte, iç huzurun bir yansıması olan âfiyet kavramının kazanım değerlerini de ele alarak konuya çift yönlü bir bakış açısı kazandırmayı hedeflemiştir.

1. Eğitim Değişim Okuması

⇓ Etkinlik İçin Görsele Tıklayınız ⇓

2. Eğitim Değişim Okuması

E-DER SAMSUN EĞİTİM DEĞİŞİM OKUMALARI -2

E-DER Samsun İl Danışmanlığı ve Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü işbirliği ile düzenlenecek “Eğitim Değişim Okumaları” etkinliğinin Mart ayı kitabı belli oldu.

📚 : Sünnet İnkarcılığı Bizi Nereye Götürür?

👤 : Prof. Dr. Sahip BEROJE

📆 : Nisan 2021

Yanlış din anlayışı tarih boyunca ümmeti en çok uğraştıran problemlerden biri olagelmiştir. Yanlış din anlayışının tezahür ettiği konulardan biri de sünnettir. Hicri II. Asırda ortaya çıkan sünnet inkârcılığı, hâlâ ümmeti uğraştırmaya devam etmektedir.

Son yıllarda ülkemizde de sünnet karşıtlığını yapan grup ve kişilerin gittikçe artmaya başladığını, bunların İslâmi ilimler ve sünnet hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan insanların kafasını karıştırdıklarına şahit olmaktayız. İşte bu çalışmada sünnet inkârcılarının hem Kur’ân ahkâmının anlaşılması ve yaşanmasında hem de İslâmi ilimlerin bütün alanlarında nasıl vahim ve yıkıcı sonuçlar doğuracağı somut delil ve verilerle ortaya konmaya çalışılmıştır.

(Kaynak: www.kitapyurdu.com)