“Pergel Metaforu Perspektifinde Muallim Çalıştayı” Programı

Eğitim ve Değişim Derneği’nin katkılarıyla Gönüllü Özel Okullar Birliğinin organize ettiği  “Pergel Metaforu Perspektifinde Muallim-Öğretmen” başlıklı Çalıştay 1-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara,Kızılcahamam Eliz Otel’de gerçekleştirildi.

Programa, Kocaeli Milletvekili ve TBMM Eğitim Komisyonu Üyesi Mehmet Akif Yılmaz, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof.Dr. Mehmet Şişman, MEB Müsteşar Yardımcısı Prof.Dr. Ahmet Emre Bilgili, MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Dr. Hamza Aydoğdu, MEB Özel Okullar Daire Başkanı Mehmet Baran da iştirak etti.

Çalıştay gruplarına moderatörlük yapmak üzere Prof.Dr. Mustafa Gündüz, Prof.Dr. Niyazi Can, Prof.Dr. Yahya Fidan ve E-DER üyesi Yrd.Doç.Dr. Hanifi Parlar programda hazır bulundu.

Mevlana Celaleddin-i Rumi Hazretlerinin Pergel benzetmesiyle kişinin din üzere sabit kalarak tüm cihanı dolaşması, inancından ödün vermeden maddi ve manevi olanaklardan istifade etmesi, eğitim-öğretim çalışmalarının İslami temellere dayanarak yükselmesi üzerine kurgulanmış bir mantığı olan ‘Pergel Metaforu’ temelli programa STK Başkanları da iştirak ettiler. Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, E-Der Başkanı Ali Kocadayı, ÖzKur-Bir Başkanı Hami Koç, Öz-Der Başkanı Ahmet Akça beyler programı ve paneli yakından takip ettiler.

Gönüllü Özel Okullar Birliği Üyesi okulların öğretmenleri, E-DER üye ve gönüllülerinin katkılarıyla oldukça faydalı bir çalıştay gerçekleştirildi.