İFTAR PROGRAMIMIZ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

Derneğimizin geleneksel iftar programı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Hicri 11 Ramazan 1438 / Miladi 06.06.2017 Salı günü İstanbul Miniatürk Sosyal tesislerde gerçekleşen ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa, E-der üye ve gönüllüleri, eğitimciler ve akademisyenler aileleri ile katıldı.

Derneğimizin faaliyetlerini anlatan kısa film çalışmasının izlenmesiyle başlayan programda yönetim kurulu başkanımız Ali KOCADAYI selamlama konuşması yaptı.

Kocadayı: E-der’in kısa süreli geçmişine rağmen eğitim öğretim sahasında önemli faaliyetlere imza attığını söyleyerek “Ülkemizin eğitim öğretim gündeminin önemli kilometre taşlarında sorumluluk alarak üzerine düşen görevleri layıkıyla yerine getiren, azim ve gayretle, samimiyetle hareketi şiar edinmiş bir dernek” vurgusu yaptı. Konuşmasının ilerleyen bölümünde ise E-der’in önümüzdeki döneme dair hedef ve projeleri hakkında bilgi verdi. Eğitim öğretim sahasındaki konu ve problemlere köklü ve kalıcı çözümler üretmek için, sahada çalışan öğretmenlerimizle üniversitelerde görev yapan akademisyenlerin ortak çalışmalarına şiddetle ihtiyacın bulunduğuna atıfta bulunan Kocadayı, derneğimizin konuyla ilgili projelerinden bahsetti.

Programda söz alan Zinde Sosyal Gelişim Derneği Başkan Yardımcısı Süleyman YORULMAZ ise katılımcıları selamlayarak, eğitim öğretim faaliyetlerinde millilik prensibinin önemine vurgu yaptı.

Programın son bölümünde ise İstanbul Medipol Üniversitesi ile Özel ASFA Eğitim Kurumları’na derneğimizin çalışmalarına verdikleri katkılardan dolayı teşekkür plaketi takdimi yapıldı.