E-DER Şırnak Danışmanı Abdullah Kirazlı, MEB Tarafından Yılın Öğretmeni Seçildi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “2015 Yılının Farkındalık Yaratan Öğretmenleri” olarak duyurulan 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programına, E-DER Şırnak Danışmanımız Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Öğretmeni Abdullah Kirazlı da katıldı.

Şırnak İdil Özen Ortaokulunda 5 yıldır Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak görev yapan Abdullah Kirazlı yılın öğretmeni seçildi. Mecburi hizmetini tamamlamış olmasına rağmen Şırnak’ta zor şartlar altında görevini ifa etmeye devam eden Kirazlı, yoğun bir ders programı haricinde köy okulunda gönüllü olarak ekstra derslere giriyordu. Mesleki başarısı yüksek olan, öğrencilerle iletişimi yönünden örnek davranışlar sergileyen Kirazlı ayrıca; 4 yıldır düzenlenen MEB Onaylı Ufka Yolculuk Yarışmalarının Şırnak organizasyonu kapsamında, yarışmanın Şırnak okullarında duyurulması için ziyaret edip sınıfları tek tek dolaştı; ÇEKÜD(Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği) önderliğinde Şırnak’taki öğretmenlere çevre ile ilgili kurslar yaparak sertifika almalarını sağladı.

Bu gayretli ve gönüllü çalışmalarından dolayı, MEB tarafından, yılın öğretmeni seçilen Abdullah Kirazlı Ankara’ya davet edildi ve diğer illerin temsilcileriyle çeşitli programlara katıldı.

Türkiye’nin 81 vilayetinden seçilen kendi illerinde başarılı proje ve çalışmalarıyla dikkat çeken öğretmenler Ankara’da devletin zirvesi tarafından kabul edildi. Başkentte bir hafta süreyle ağırlanan öğretmenleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ayrı ayrı kabul ederek, öğretmenlik mesleğinin kutsallığına vurgu yaptılar.

24 Kasım’da Başkent Öğretmen Evinde Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın katılımı ile kutlama yapıldı, yeni Meclis Başkanı İsmail Kahraman ziyaret edildi, Cumhurbaşkanlığı Köşkünde, fark oluşturan öğretmenler onuruna kokteyl düzenlendi.

Eğitim ve Değişim Derneği Başkanı Mehmet Eroğlu, E-DER’i temsilen Ankara’ya giden yılın öğretmeni Abdullah Kirazlı’yı bir kez daha tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Abdullah Kirazlı’yı bu başarısından dolayı yürekten kutlar, bu örnek davranışlarının ve başarısının devamını dileriz.