E-DER Konya İl Temsilciliği Ev Sahipliğinde ” Öğretmenler Günü” Programı Düzenlendi

E-DER Konya İl Temsilciliği ve İrfander Eğitimciler Komisyonu tarafından ” Öğretmenler Günü ” münasebetiyle 27 Kasım Çarşamba günü Meram Öğretmenevi’ nde yemekli bir toplantı düzenlendi.Yoğun bir katılımla gerçekleşen program, İlahiyatçı Habib Uz’ un okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başladı. Selamlama konuşması yapan İrfander Yön. Kur. Başkanı Mehmet İshak Mazı, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu Peygamberlerin en bilinen öğretmenler olduğunu ifade etti.

Yapılan faaliyetler hakkında bilgi veren E-DER Konya İl Temsilcimiz Ahmet Oğur ise: “2018-2019 sezonu, bizim için kıvanç kaynağı faaliyetlerle geçti. Bunlardan en öne çıkanı Muallimhane’dir. Yaklaşık 50 öğretmen adayı ile yürüttüğümüz bu proje örnek teşkil edecek, gerekliliği tartışılmaz bir çalışmadır. Çok verimli bir şekilde geçirilen ilk yılın ardından bu yıl daha geniş bir kitleyle yolumuza devam etmek istiyoruz.” dedi.

Eğitim ve Değişim Derneği’ nin  gönüllü öğretmenlerine Ufka Yolculuk İl Temsilcisi Abdullah Dikmen’in Ufka Yolculuk 8 ile ilgili verdiği bilgilerle program sona erdi.