E-DER Gönüllüleri Günübirlik “Maşukiye-Abant-Gölcük Kültür Turu” Gerçekleştirdi

Eylül 2019 tarihinde E-DER gönüllüleri ve ailelerinin katılımıyla gerçekleştirilen E-DER Maşukiye-Abant-Gölcük Kültür Turu, Sapanca Gölü`nün kıyısında bulunan ve dört mevsimin ayrı bir güzellikte yaşandığı Maşukiye’de kahvaltı ile başladı.

Kestane ve kayın ağaçlarının arasında, çağlayan suların yanı başında kahvaltı yapıp doğanın ruhu dinlendirici etkisiyle hoşça vakit geçiren katılımcılar, kahvaltının akabinde Bolu şehir merkezinin 13 km batısında, Elmalık Köyü sınırları içinde bulunan Hayreddin- i Tokadı Türbesi’ ne doğru  hareket ettiler.

Kendi adı ile anılan bir tepe üzerinde, ormanlık alan içinde bulunan 16. yüzyılın  önde gelen âlimlerinden Şeyh Şa’bân-ı Veli gibi zatları yetiştirmiş Tokad-i Hazretlerini ziyaret eden ve heybelerini manevi iklimle dolduran E-DER gönüllüleri, yeşili ve maneviyatın verdiği huzuru da yanlarına alarak gezinin bir sonraki durağı olan Abant Gölü’ne doğru yola çıktı.

Maşukiye ve Tokadi Hazretlerinden sonra Abant Gölü`nün muhteşem manzarasında oldukça keyifli dakikalar geçiren katılımcılar, gölün çevresinde gezip bol bol fotoğraf çekme imkanı bulurken Abant Gölü çevresinde faytonla dolaşmayı da ihmal etmedi.

             Ayrıca Abant Gölü kıyısında bulunan müzeyi de gezen E-DER gönüllüleri Bolu bölgesine ait eserleri inceleyip bölgeye has hediyelik eşyalar aldı ve organik olan yöresel yiyecekleri tattı.

             Doğa harikası Abant Gölü Tabiat Parkı`nın eşsiz güzelliğini geride bırakan E-DER tur ekibi Gölcük’ e doğru hareket etti.

             Gölcük’ ün muhteşem manzarasını seyredip barbekü ikramıyla güzel vakit geçiren katılımcılar odun ateşinde pişen semaver çayı içerek sohbet ettiler.

             Doğa harikası yerleri yerinde gören E-DER Maşukiye-Abant-Gölcük Kültür Turu ekibi sıcak ve samimiyetle geçen günübirlik bir geziyi de böylece tamamlamış oldu.