E-DER, Genişletilmiş İstişare Toplantısı Düzenledi

E-DER Eğitim Değişim Derneği yönetim kurulu üyeleri 2 Ağustos 2017 Çarşamba akşamı İstanbul’un farklı ilçelerinde görev yapan öğretmenlerin katılımıyla genişletilmiş istişare toplantısı gerçekleştirdi.

E-DER Yön Kur. Bşk. Ali KOCADAYI’nın açılış konuşması ile başlayan toplantı, gündem maddeleri üzerine fikir beyanatı yapılarak yürütüldü.

Toplantıda; daha öncesinde üzerinde epey bir çalışma yapılmış olan,“Türk Eğitim Sistemi”ne önemli ve kalıcı etki sağlayacağı düşünülen hakemli akademik e-dergi çıkartılacağının bilgisi katılımcılarla paylaşıldı ve bu çalışmanın etkileri üzerine fikirler beyan edilerek hakemli  bir e-derginin eğitim dünyasına ne gibi katkılar sunabileceği konuşuldu.

“Eğitim” konulu “Uluslararası bir sempozyum” gerçekleştirmenin E-DER’in hedefleri arasında olduğu katılımcılara hatırlatıldı. Eğitim konulu bir sempozyum gerçekleştirmenin gerekliliği ve etkileri üzerinde hemfikir olan katılımcıların eğitim dünyasına sunulacak her türlü çözüm odaklı girişimleri destekleyecekleri görüldü. Değişimi önceleyen E-DER’in, uluslararası bir sempozyum organizasyonunda da öncü olabilecek bir dernek olacağı belirtildi.

Toplantıda, eğitim alanında planlanacak atölye ve ekip çalışmaları sayesinde E-DER’in organizesiyle yapılacak yeni çalıştaylar birçok sorunu çözeceği gibi ufuk açıcı yeni tekniklere ve projelere de ortam sağlayacaktır vurgusu yapıldı.

Eğitimcilerle yaptığı genişletilmiş istişare toplantıları sayesinde öğretmenlere bir bakıma eğitim portalı sunan E-DER Eğitim Değişim Derneği, öğretmenleri buluşturmaya ve eğitimi dert edinmeye devam edeceği belirtildi.

Toplantının son bölümünde söz alan E-DER Yön Kur. Bşk Ali KOCADAYI, “Değişime uyum sağlayıp kalıbının dışına çıkarak birçok etkinlik ve proje için üzerine düşeni her zaman yapmaya hazır olan” eğitimcilere toplantıya katıldıkları için teşekkür etti.

E-DER Yönetim Kurulu gündem maddelerinin görüşülerek eğitime dair öneri ve eleştirilerin dile getirildiği toplantının çok verimli geçtiği görüldü.