E-DER Ankara’da “Eğitim Vizyon Toplantısı” Düzenledi

E-DER Ankara’da “Eğitim Vizyon Toplantısı” Düzenledi

Eğitim ve Değişim Derneği (E-DER), Ankara SOGEL Derneği Vefa Kültür Merkezinde Türkiye’nin pek çok ilinden gelen 65 eğitimci ile iki günlük eğitim programı yaptı.
Program 31 Ocak 2015 Cumartesi günü E-DER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet EROĞLU’nun “Hoşgeldiniz” konuşması ile başladı. Ardından yönetim kurulu üyesi Ali ŞAHİN, “E-DER’in Tanıtımı ve Faaliyetleri” konulu bir sunum yaptı. Daha sonra ASFA Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Sami SELÇUKBİRİCİK, “Eğitim Politikamız ve E-DER’in Misyonu” hakkında bir konuşma gerçekleştirdi.
Dumlupınar Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal KEMİKLİ, programda “İlim Telakkimiz” konulu bir seminer yaptı; ilim-eğitim-sanatın birlikteliğine dikkat çekerek seminer sonunda temsilcilerin sorularını cevaplandırdı.
E-DER yönetim kurulu üyesi Zeki UYSAL, “8 Milyar Hedef İçin 9 Madde” konulu bir sunum yaparak derneğin hedefinin tüm dünya olduğunu vurguladı. Hasan Tahsin FEYİZLİ Hoca, katılımcılarla “Eğitimcinin Sorumlulukları, Birlik ve Beraberlik” konulu bir sohbet yaptı. Programın ilk günü sonunda meşk grubunun öncülüğünde Kuranı Kerim ve güzel ilahiler okundu, katılımcılara çiğ köfte ikram edildi.
1 Şubat Pazar günü sabah namazı, Ankara’nın güzide yerlerinden Hacı Bayramı Veli Camiinde kılındıktan sonra Taceddin Dergâhı ziyaret edildi.
E-DER yönetim kurulu üyesi Hamdi POLAT tarafından “Proje Toplantısı ve Temsilcilik Sistemi Oluşturulması” konulu bir sunum yapıldı. Bunun ardından, yönetim kurulu başkanı Mehmet EROĞLU ve yönetim kurulu üyeleri, katılımcıların tüm sorularını cevaplandırdı. Karşılıklı fikir paylaşımı, istişare ve beyin fırtınası yapılarak herkesin kabul ettiği bazı kararlar alınıp bir “sonuç raporu” hazırlandı. E-DER yönetim kurulu üyesi ve genel sekreteri M. Furkan DOĞAN’ın “İletişim” konulu sunumunun ardından yönetim kurulu üyesi Erdal ERDEM, katılımcılarla “Değerlendirme ve Anket” çalışması yaparak onlardan geri bildirimler aldı. Program sonunda, illerde çalışmalar yapmak ve E-DER’i temsil etmek üzere temsilciler tespit edildi, katılım belgesi verilerek program sona erdi.