E-DER AKADEMİSYENLERLE BULUŞTU

E-DER Eğitim Değişim Derneği yönetim kurulu üyeleri  Hicri 19 Ramazan 1438 / Miladi 13 Haziran 2017 Salı akşamı İstanbul Medipol Üniversitesi Kavacık Kuzey Yerleşkesinde,  farklı üniversitelerde görev yapan akademisyenlerin katılımıyla genişletilmiş istişare toplantısı gerçekleştirdi.

E-DER Yön Kur. Bşk. Ali KOCADAYI’nın açılış konuşması ile başlayan toplantı İstanbul Ticaret Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. Hanifi PARLAR başkanlığında iftar öncesi ve iftar sonrası iki bölümde yürütüldü.

Toplantıda; eğitimle ilgili hedeflenen projeler ile akademik dünya ve alandaki öğretmenlerin işbirliği üzerinde duruldu. Ayrıca Eğitim Değişim Derneği’nin bilimsel yayın organı olarak planlanan ve  “Türk Eğitim Sistemi”ne önemli ve kalıcı etki sağlamak üzere öncü olacak elektronik dergi çalışmaları hakkında bilgi alışverişi yapıldı. Eğitimi dert edinmiş alanında uzman akademisyenlerin ve öğretmenlerin bir araya gelerek fikirlerini beyan ettiği toplantının eğitimin sorunlarının çözümü açısından çok verimli geçtiği görüldü.