2. Muallim Kitap Meclisi Etkinliği Gerçekleştirildi

Eğitim ve Değişim Derneği Bursa Temsilciliğinin Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlemiş olduğu 2.Muallim Kitap Meclisi Etkinliği 31 Aralık Pazar günü saat 12.30 da Bursa Şehir Kütüphanesi Üftade Sergi ve Gösteri Salonu’nda gerçekleştirildi

E-DER Bursa Temsilciliğinden yapılan açıklamaya göre  “2023-2024 Eğitim-öğretim döneminde sağduyulu, iyi niyet sahibi ve kitap dostu kıymetli öğretmenlerimiz ile “Muallim Kitap Meclisi” buluşmalarına niyet ettik. 115 öğretmenimiz Ahmet DAĞ Bey’in müellifi olduğu Kariyer ve Başarı Çağında Genç Olmak kitabını alarak okudular. Bu projede ki amacımız GENÇ HAZİNELERİMİZ olarak ifade ettiğimiz gençlere yaklaşım tarzlarımızı güncelleyebileceğimiz onlarla aramızdaki mesafeleri kapatacağımız özellikte yönlendirmeler yapan kitaplar okuyup kitabın yazarı ile buluşup ortak bir payda yakalamaktır. 

Özellikle bir kesim tarafından gençlerimizle aramızı açmaya çalışan onları ötekileştiren ifadelerden Z Kuşağı, Alfa Kuşağı vb. algı operasyonlarına karşı bilinçli olmaya niyet ettik.”  diyerek etkinlik amaçlarını açıkladılar.

Program saat 12.00’e çay ikramı ile başladı. İkram sonrası Yazar Ahmet DAĞ Kariyer ve Başarı Çağında Genç Olmak kitabı üzerinde yaklaşık 1 saat sunum yaptı. Sunum sonrası kitabı okuyan öğretmenlerin sorularının cevaplanması, yarışma yapılması, yazarın kitabı imzalaması ve bir sonraki kitabın açıklanması ile program sona erdi.

Katılım sağlayan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

E-DER Bursa Temsilciliği 

Muallim Kitap Meclisi Diğer Etkinliklerini incelemek için TIKLAYINIZ

E-DER Bursa Temsilciliği Eğitim Değişim Okumalarını İncelemek İçin TIKLAYINIZ