100BinDost “Meal Okuma Zinciri” Projesine İlgi Büyüyor

Kur’an’ın anlamıyla buluşmak amacıyla başlayan hediye kampanyası 100Bindost, içinde bulunduğumuz üç aylara özel bir proje gerçekleştiriyor: “100BinDost Meal Okuma Zinciri”. “Hedefimiz Kur’an-ı Kerim’in mealini baştan sona okumak. Basit bir hesapla, eğer her gün 10 sayfa okursanız, 2 ayda mealin tamamını bitirmiş oluyorsunuz. Bunu başarmak için de güzel bir motivasyon tekniği seçtik. “Don’t Break The Chain”, yani “zinciri kırma”.

Nasıl bir proje?

100BinDost ekibi, Meal Okuma Zinciri projesi için özel bir 100BinDost takvimi hazırladı. Hazırlanan takvimde Recep, Şaban ve Ramazan aylarının günleri ve özel günler işaretlendi. Katılanlar her gün 10 sayfa okuduktan sonra bu takvim üzerinde kalemle her günün üzerine bir çarpı işareti koyuyorlar ve böylece art arda gelen günlerde çarpı işaretleri bir zincir görüntüsü oluşturuyor. Burada önemli olan zincirin hiçbir halkasının koparılmaması. Yani istikrarlı bir şekilde her gün okuma. Böyle istikrarlı okudukça zincir oluşmaya başlıyor ve başarmak için motivasyonunuz artmış oluyor.

Bir diğer motivasyon noktası da okuduğunuz 10 sayfadan sizi etkileyen bir ayeti, kalemle ve el yazınızla, not defterine yazmak ve fotoğrafını çekip sosyal medyada“Anlayınca” etiketiyle paylaşmak. Böylece hem el yazınızla yazarken bir kere daha düşünmüş oluyor, hem de sizi etkileyen bir ayeti dostlarınızla paylaşmış oluyorsunuz.

Projeye katılmak isteyen herkes 100bindost.org web sitesi sosyal medyada 100Bindost hesaplarına ulaşması yeterlidir.

Web Sitesi

http://www.100bindost.org/